De støtter os
Vi får støtte fra fonde, virksomheder og private personer
Joannahuset var aldrig blevet en realitet uden den kæmpe støtte, vi får fra vores samarbejdspartnere. Hver især bidrager de til at Danmark kan få det første børne- ungekrisecenter. Det er fantastisk at opleve vores samarbejdspartneres engagement og lyst til sammen med os at gøre en forskel.
Camilla Dolberg Schmidt
Projektchef, Østifterne
”Noget af det, der stod meget stærkt for mig ved det første møde med Joannahuset var det store fokus på, at der skulle være en frivillighedskultur. At de mennesker, der er i huset. De skal ligesom være huset. Det var stærkt, at I allerede så tidligt havde fokus på kulturen.”
Laila Haugaard
Planning Studio Manager, IKEA Planning Studio
"Vi kunne se, at vi kunne gøre en forskel med det, vi kan og med de medarbejdere, vi har i huset. Der stod næsten IKEA skrevet på Joannahuset.”
Vi har også modtaget en bevilling fra Folketinget til at understøtte opstarten af huset i de kommende år.
Tak til alle jer der støtter os!
Advokaterne Foldschack Forchhammer Dalager Barfod
Any og Richard Sperlings fond
CPH Hotel
Enemærke & Petersen
Entrance
Gudbjörg og Ejnar Honorés Fond
HAY
Himmelblå-Fonden
Ikano Bank
Ikano Bolig
IKEA
Implement Consulting Group
Læs for livet
Magasin
MTHP Fond
Smuk Skincare
Tyréns
Walk Agency
Østifterne
WiSH by SEiMEi
Photos by Donald Michael Chambers